ویدیوهای آموزشی
اینفوگرافیک
مستندات الکترونیکی
راهکارهای یکپارچه سازی

درود؛
مرکز آکادمی آی کن از مهرماه 1394 باهدف ارایه راهکار سازمان الکترونیک، تهیه و شناسایی زیرسیستمهای سازمان ها و شرکت ها بر اساس نوع فعالیت و صنعت راه اندازی شد. این حرکت پسندیده را به کلیه همکاران و خانواده بزرگ آی کن و مشتریان و همراهان همیشگی تبریک میگویم. در همین راستاابتدا نیاز بود که امکانات، سازمان الکترونیک آی کَن بصورت کامل و کاربردی معرفی شود و سپس زیرسیستم های طراحی شده بر روی زیرساخت سازمان الکترونیک آی کَن به نمایش گذاشته شود.

اهداف کلیدی آکادمی آی کَن:

  • 1- معرفی تحصصی سازمان الکترونیک آی کَن
  • 2- برگزاری همایش های رایگان در سرتاسر ایران
  • 3- برگزاری دوره های آموزشی طبق درخواست مشتریان
  • 4- برگزاری دوره های آموزش تخصصی
  • 5- ارائه راهکارهای فنی با هدف حذف یا کاهش مصرف کاغذ
  • 6- معرفی سامانه های آماده بهره برداری بر روی زیرساخت سازمان الکترونیک آی کَن
  • 7- ارائه مشاوره

🍀🍀🍀🍀🍀🍀 (سازمان بدون کاغذ، دوستدار محیط زیست) 🍀🍀🍀🍀🍀🍀


💡💡 جدول Entity_View چيست و چه كابردي دارد؟

جدول مذكور حاوي اطلاعات طراحي فرم مي باشد. در واقع تمامي تنظيمات بخش طراحي فرم در جدول نگهداري ميگردد. به ازاي هر فيلد دو ركورد ذخيره ميگردد كه با توجه به اينكه فيلد مورد نظر داراي مقدار است يا از نوع برچسب، ركورد متناظر پر ميشود. فيلد Value_OR_Label حالت فيلد را تعيين ميكند. چنانچه مشكلاتي در طراحي فرم بوجود آيد (مانند پنهان شدن فيلد و عدم بازگشت آن و يا خارج شدن از صفحه فرم) با دستكاري فيلد xml مربوطه موارد را ميتوان اصلاح نمود

💡💡 آشنایی با فیلد وابسته به گزارش

در زمان طراحی فرم های سازمانی، براحتی میتوان با استفاده از فیلد وابسته به گزارش، با ارسال پارامترهایی از فرم جاری گزارشی را بارگذاری نمود. شایان ذکر است که در سازمان الکترونیک فرزین ارتباط بین فرمساز و گزارش کاملا دوطرفه و براحتی قابل پیاده سازی می باشد

💡💡 تفاوت درصد تاثير ١٠٠ و كمتر از ١٠٠ در موتور توليد فرآيند چيست؟

درصد تاثير مساوي 100: در اين حالت، ادامه روند فرآيند نيازمند تاييد همه گيرندگان ارجاع بوده و درصورتي كه مدرك در كارتابل يكي از گيرندگان ارجاع بماند، فرآيند از آن مرحله پيش تر نخواهد رفت. اما درصد تاثير كوچكتر از 100: براي درصد تاثيرهاي كوچكتر از 100 دو حالت وجود دارد: درصد تاثير كوچكتر و مساوي از مرز تعيين كه با اولين پاسخ، فرآيند به مسير خود ادامه خواهد داد و درصد تاثير بزرگتر از مرز تعيين كه تنها زماني فرآيند ادامه پيدا ميكند كه، مجموع مرز تعيين به ازاي پاسخ هاي تاييد شده مساوي و يا بزرگتر از درصد تاثير انتخاب شده باشد (براي درك اين مساله به مثال زير توجه كنيد: فرض تعداد گيرندگان ارجاع 4 نفر باشند بنابراين مرز تعيين برابر 25 ميشود. اگر درصد تاثير تاييد را در اين حالت 27 گذاشته، با تاييد دومين نفر، فرايند ادامه پيدا ميكند، بدين صورت كه :فرايند از خود ميپرسد كه آِيا 2*25=50>=27؟؟؟؟؟ بله پس فرآيند ادامه ميابد، حال اگر درصد تاثير رد در مسير ادامه فرايند حائز اهميت است، مقدار آن را 1 گذاشته تا با اولين پاسخ رد توسط يكي از گيرندگان ارجاع(25>1)، فرايند مسير رد را طي كند و بر پاسخ ساير گيرندگان ارجحيت يابد) مرز تعيين=100 تقسيم بر تعداد گيرندگان مدرك

💡💡 کاربرد دکمه ارجاع پرونده در بایگانی سازمان چیست؟

زمانی نیاز است که یک پوشه به همراه تمام اسناد درون آن برای یک نفر یا افرادی ارجاع شود. اگر بخواهیم همه این اسناد را بصورت دستی ارجاع دهیم بسیار زمان بر می شود و در ضمن کارتابل گیرنده شلوغ می شود. در این حالت کافیست از گزینه ارجاع پرونده استفاده کرده و کل مدارک داخل یک پوشه را برای درخواست کننده ارجاع دهید.

💡💡 چگونه می توان فیلدهای ثابت در هر فرم را در قالب چاپ فراخوانی نمود؟

برای فراخوانی فیلدهای ثابت در هر فرم مانند (شماره داخلی، شماره ثبت صادره، فوریت نامه، لیست هامش ها، رونوشت های ثبت صادره و ....) در گام اول فرم ساز، آیکن علامت سوالی را مشاهده می نمایید. که با کلیک بر روی این شکل، تصویر زیر ظاهر می شود. در این تصویر Bookmark مربوط به هر فیلد ثابت برای استفاده در قالب چاپ نمایش داده می شود.
برای فراخوانی دکمه رادیویی کافیست ابتدا نام انگلیسی فیلد_مقدار بعنوان Bookmark استفاده شود.

فیلدهای ثابت

💡💡 آيا مي توان از IIS نسخه پشتيبان گرفت و در صورت لزوم آن را برگرداند ؟

براي گرفتن نسخه پشتيبان بايد مراحل زير را دنبال كنيد :
1- باز كردن محيط CMD
2- اجراي دستور
C:\windows\System32\inetsrv\appcmd.exe add backup Myweb
براي باز گرداندن بك آپ همانند بالا عمل مي كنيم فقط به جاي add backup كلمه restore را مي گذاريم .

💡💡 در هنگام ارسال ايميل به صورت tiff اعداد به صورت انگليسي نمايش داده مي شود.

راي رفع اين مشكل مراحل زیر را انجام دهید:
1: user استفاده در Application pools عضو گروه Administrator باشد.
2: در تنظيمات مربوط به Language در قسمت Additional Setting لازم است گزينه Use native Digits را بروي Context قرار گيرد. Bookmark مربوط به هر فیلد ثابت برای استفاده در قالب چاپ نمایش داده می شود.

💡💡 آیا جستجو ویژه در سازمان الکترونیک آی کن فرزین را می شناسید؟ جستجو ویژه چیست و لزوم استفاده از آن چه زمان هایی حایز اهمیت می گردد؟

جستجو ویژه ، نوع خاصی از جستجو می باشد که در جستجوهای عمومی سازمان الکترونیک فررین قابل دسترس نیست. در این حالت براحتی نوع جستجو مورد نظر به همراه پارامترهای مختلف ورودی را در موتور تولید گزارش سازمان الکترونیک فرزین ایجاد کرده و مجوز استفاده از این نوع جستجو برای کاربران صادر می شود. شایان ذکر است که جستجوهای ویژه در صورتی توسط کاربران قابل اجرا می باشند که مجوز اجرای آن را داشته باشند.
روش فعال سازی منوی جستجو ویژه در صفحه جستجو مدارک: برای اینکار کافیست به صفحه مجوزهای عمومی رفته و تیک مربوط به جستجو ویژه را فعال نماییم. با اینکار با فشردن دکمه جستجو مدارک، علاوه بر منوی جستجوهای عمومی، گزینه جستجو ویژه نیز مشاهده می شود.

روش تعریف یک گزارش بعنوان جستجو ویژه:تنها کافیست در آخرین گام طراحی گزینه جستجو ویژه فعال شود.
🔑🔑نحوه بارگذاری و بررسی مجوزها در جستجو ویژه:🔑🔑 در جستجو ویژه ابتدا گزارشاتی که، جستجو ویژه آنها تنظیم شده است، واکشی و سپس نسبت به داشتن مجوز اجرای آن گزارش، گزارش مربوطه در منوی جستجو ویژه نمایش داده می شود.

💡💡 شماره آزاد چیست؟ چگونه می توان تعدادی شماره بصورت آزاد رزرو نمود؟ نحوه استفاده از شماره های آزاد در ثبت وارده و صادره چگونه میسر می گردد؟.

دبیرخانه هر سازمان، قلب سازمان می باشد. گاهي اوقات نياز مي باشد كه تعدادي شماره براي ثبت صادره يا وارده مدارك به صورت آزاد گذاشته شود تا در آينده از آن شماره ها استفاده شود، در اين هنگام از مديريت شماره آزاد استفاده مي كنيم. برای رزرو شماره های آزاد تنها کافیست به منوی دبیرخانه مراجعه و بر روی دکمه مدیریت شماره آزاد کلیک نمایید.
تصویر زیر توجه فرمایید تا بتوانید تعدادی شماره وارده یا صادره را رزرو نمایید


ثبت شماره آزاد

حال چگونه می توان از شماره های آزاد رزرو شده استفاده نماییم؟


ثبت وارده

لیست شماره های آزاد

تغییر تاریخ نامه